Sâmbătă, 27 Mai 2017, ora 00:00  |  Niciun comentariu  |  50 Vizualizări

FOTO O echipă de legendă, cu patru titluri în palmares, revenire spectaculoasă! A promovat în Liga a doua după șapte decenii FC Ripensia Timișoara a învins cu 4-0 pe Pandurii II Tg. Jiu și a promovat după 69 de ani în Liga a 2-a. Bănățenii aveau să deschidă scorul în minutul 33 prin Adrian Zaluschi, care a transformat foarte bine o lovitură de pedeapsă. Cu un minut înainte de pauză Dumiter l-a învins pe portarul advers după ce a rămas singur cu acesta. Dubla de pe final a lui Mediop avea să aducă victoria care duce Ripensia în `B`. ...

Citeste mai mult pe site-ul GSP: FOTO O echipă de legendă, cu patru titluri în palmares, revenire spectaculoasă! A promovat în Liga a doua după șapte decenii